ECL: Pogoń Szczecin 4:1 KR Reykjavik

Mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA pewnie wygrany przez Pogoń Szczecin 4-1. Portowcy nie dali szans drużynie KR Reykjavík, aczkolwiek mogli w Szczecinie postawić więcej kropek nad „i”. Pierwsza połowa to był majstersztyk. Piłkarze islandzkiego klubu zostali zepchnięci i to zawodnicy Pogoni rządzili i dzielili na boisku. Mieli dużo świetnych okazji, które nie zostały jednak wykorzystane. Dorobek trzech bramek po pierwszych 45 minutach był mimo wszystko imponujący i mógł zapowiadać pogrom w drugiej części. Tak się jednak nie stało. Reykjavik „wrócił do gry” i podobnie jak Pogoni udało im się zdobyć gola. Fragmentami wyglądali naprawdę bardzo dobrze, ale zabrakło skuteczności i cierpliwości. Finalnie jednak to Portowcy mogą cieszyć się przed rewanżem, gdyż mają trzybramkowy zapas nad rywalem i awans do II rundy zabrać im może raczej tylko kataklizm.