PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin 0:3 Lech Poznań

Mecz na szczycie. Obie drużyny ostrzyły sobie zęby na zdobycie trzech ważnych punktów. Pogoń przystępowała do tego spotkania jako lider tabeli. Lech po ostatniej porażce z Lechią Gdańsk, miał przed sobą również ważny sprawdzian. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Drużyna ze Szczecina miała 1-2 dwie okazje do zdobycia gola, ale mimo wszystko to drużyna z Poznania przez większość czasu prowadziła grę. Dużo podań i przedłużeń spowodowało to, że Portowcy po prostu zabiegali się za piłką. Było to widać w drugiej połowie. Gra toczyła się praktycznie ciągle na połowie Pogoni Szczecin, piłkarze byli mocno zmęczeni. Kolejorz decydujące ciosy zadał w 71, 72 i 77 minucie. Dwa gole strzelił Ishak (jeden z karnego), jednego dorzucił Kownacki. Drużyna z Poznania ponownie została liderem tabeli PKO Ekstraklasy.